Lebara logo
Menu

Nasze projekty

Lebara Foundation finansuje realizację na całym świecie wielu wysokiej jakości, innowacyjnych projektów.

Wspólnie z Organizacją Narodów Zjednoczonych, międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi, firmami z sektora prywatnego, rządami centralnymi i społecznościami Lebara Foundation finansuje realizację na całym świecie wielu wysokiej jakości, innowacyjnych projektów rozwojowych. Duży nacisk kładzie się na ochronę i informowanie bezbronnych, wysiedlonych dzieci.

Początkowo fundacja wspierała około 1 000 dzieci w jednym kraju, a po zaledwie dwóch latach pomaga już 150 000 dzieci w 11 krajach.

W 2011 roku Grupa Lebara przekazała fundacji 1 milion euro, aby uczcić 10-lecie jej utworzenia. Środki pochodzą z doładowań dokonywanych przez klientów na całym świecie; dziękujemy naszym klientom za pomoc we wspieraniu kolejnych 10 projektów, realizowanych wspólnie z UNHCR (agencja Organizacji Narodów Zjednoczonych) oraz IFRC (Międzynarodowa Federacja Towarzystw Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca) w krajach, w których nasi klienci mają rodziny i przyjaciół.

Założyciele fundacji zapowiedzieli kolejny datek w wysokości 10 milionów euro w 2011 roku, które zostaną przeznaczone na wybudowanie szkoły i wioski w południowych Indiach. Realizacja projektu umożliwi 1 000 dzieciom dostęp do edukacji i stworzenie lokalnego systemu pomocy dla ich rodzin.